استاندارد اجباری راهکار ارتقای کیفـیت صنایع نساجی نیست

مشاور انجمن صنایع نساجی در حوزه آموزش و ترویج استاندارد گفت: بیش از هزار و ۱۰۰ استاندارد در صنعت نساجی داریم که چند برابر سایر کشورهاست و اگر با ایجاد استاندارد اجباری برای محصولات نساجی به دنبال ارتقای کیفیت هستیم این راهکار نیست.

مذاکرات مقدماتی برای مشارکت تولیدکنندگان فرش ایران در نمایشگاه فرش استانبول (Carpet & Flooring Expo)

پیرو مذاکرات قبلی انجام شده در خصوص برگزاری نمایشگاه فرش ماشینی استانبول و حضور نماینده شرکت Tuyapدر جلسه هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران، ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ جلسه‌ای با حضور مهندس علی فرهی رئیس کارگروه فرش ماشینی انجمن صنایع نساجی ایران و نمایندگانی از انجمن صادر کنندگان فرش استانبول (ihib) و انجمن صادرکنندگان فرش جنوب شرق آناتولیGAHIB و شرکت نمایشگاه های استانبول (Tuyap) در استانبول برگزار گردید.

به وقت همگرایی

هفتمین همایش ملی صنعت فرش ماشینی با شعار «به وقت همگرائی» به همت سرای نوآوری فرش ماشینی، مرکز تحقیقات فرش ماشینی و گروه تخصصی مهندسی نساجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان و با مشارکت و حمایت‌های مادی و معنوی سازمان‌ها، ارگان‌ها‌، ادارات دولتی و شرکت‌های تخصصی و تحقیقاتی و کارآفرین در حوزه صنعت فرش ماشینی کشور عصر روز چهارشنبه چهاردهم اردیبهشت‌ماه در محل تالار غیاث الدین جمشید کاشانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان برگزار شد.

پیگیری مسائل و مشکلات ارزی از وزارت اقتصاد

ظهر روز سه شنبه یازدهم بهمن ماه نشست مشترکی با حضور آقایان امامی رئوف، محمدمهدی مباشر، مهدی ضابطی و برادران باعرضه به نمایندگی از انجمن صنایع نساجی ایران و دکتر قوامی معاون حقوقی و پارلمانی وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شد.

ضرورت اصلاح مدل اقتصادی کشور در مراسم چهاردهمین دوره معرفی و تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان تهران مطرح شد

آیین معرفی و تقدیر از صادرکنندگان نمونه سال ۱۴۰۰ تهران از سوی اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی تهران و با حضور استاندار تهران، تعدادی از نمایندگان مجلس و مقامات استانی و جمع کثیری از فعالان بخش خصوصی برگزار شد.

هفتمین دوره همایش اعطای تندیس و نشان امین‌الضرب

هفتمین دوره همایش اعطای تندیس و نشان امین‌الضرب به همت اتاق تهران در تالار وحدت برگزار شد و در این رویداد از ۱۰ کارآفرین و فعال اقتصادی تجلیل شد که دونفر از این عزیزان از اعضای انجمن صنایع نساجی ایران بودند.

جلسه بررسی کف عرضه گریدهای مختلف گرانول پلی پروپیلن

جلسه بررسی کف عرضه گریدهای مختلف گرانول پلی پروپیلن باحضور نمایندگان کارگروه پلی پروپیلن شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی، انجمن تولیدکنندگان مستربچ و آمیزه‌های پلیمری، انجمن صنایع نساجی ایران، انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی‌اتیلن، انجمن همگن پلاستیک استان کرمان و انجمن ملی صنایع پلیمر ایران ظهر روز چهارشنبه چهاردهم دیماه در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد.

سمینار آموزش آشنایی با بورس کالا

پس از نشست های مشترک انجمن صنایع نساجی ایران و دفتر صنایع منسوجات و پوشاک در خصوص عرضه برخی از محصولات صنایع نساجی در بورس کالا و ابلاغیه ها و دستورالعمل های صادر شده در این خصوص سمینار آموزشی چگونگی ثبت نام و پذیرش در بورس کالا و عرضه محصول و قوانین و مقررات مربوطه با حضور ذینفعان در عصر روز دوشنبه دوازدهم دی ماه در محل سالن شماره یک وزارت صمت برگزار شد.

جلسه آشنایی با روش های تامین مالی زنجیره ای (SCF) در زنجیره تولید فرش ماشینی

روز چهارشنبه ۲۳ آذر ماه جلسه ای با عنوان آشنایی با روش های تامین مالی زنجیره ای (SCF) در زنجیره تولید فرش ماشینی به میزبانی ستاد احیا واحدهای اقتصادی در دفتر توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با حضور نمایندگان وزارت صمت، بانک مرکزی، بانک های دولتی و خصوصی، شرکتهای پتروشیمی و تعدادی از نمایندگان صنعت نساجی در حوزه های تولید الیاف، ریسندگی، بافندگی فرش ماشینی و شرکتهای فروش زنجیره ای فرش برگزار گردید.

تأمین مالی زنجیره ارزش در دستور کار وزارت صمت

صبح روز چهارشنبه بیست و سوم آذر ماه ساختمان شهید نادری وزارت صنعت معدن و تجارت میزبان نشست مشترک مدیران دفاتر تخصصی، روسای سازمان‌های صمت استانی و کارشناسان و مدیران بدنه اجرایی وزارت صمت و جمعی از مدیران تشکل‌ها و شرکت‌های بخش خصوصی بود.

تداوم رشد سطح زیر کشت پنبه تولید داخل در گرو حمایت ویژه

روز سه شنبه سوم آبان ماه سالن جلسات ساختمان شهید کلانتری میزبان دکتر ابراهیم هزار جریبی مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی به همراه نیک نگر نماینده انجمن صنفی کارخانجات پنبه پاک کنی و دکتر محسن گرجی و محسن ترحمی و الهه عیوض زاده از دفتر صنایع منسوجات و پوشاک وزارت صمت و مهندس امامی رئوف، اسماعیل توکلی زاده و محمد کاردان‌پور و همدانی از انجمن صنایع نساجی ایران و حسین کاویانی از صندوق پنبه بود‌.

سند راهبردی فرش ماشینی

چهارشنبه ۲۷ مهرماه سالن جلسات ساختمان شهید کلانتری میزبان فعالین صنعت فرش ماشینی کشور بود در این نشست که دکتر محسن گرجی، محسن ترحمی و محمود حکمتیان و جمعی از کارشناسان دفتر صنایع منسوجات و پوشاک و نماینده­گانی از تشکل های نساجی و فرش کشور حضور داشتند، ویرایش اولیه سند راهبردی صنعت فرش ماشینی کشور توسط مهندس حکمتیان ارائه شد.

بررسی پیشنهادات تعرفه ای برای کمیسیون ماده یک

صبح روز دوشنبه بیست و پنجم مهر ماه، سالن جلسات شماره سه ساختمان شهید کلانتری میزبان نمایندگان انجمن صنایع نساجی ایران، اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک، سازمان بسیج اصناف و بازاریان، اتحادیه کشباف و گردباف و کارشناسان دفتر اداره کل صنایع نساجی و پوشاک بود.