کسب‌وکارها تا 15 اردیبهشت ماه ملزم به دریافت شناسه یکتا هستند

کسب‌وکارها باید حداکثر تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ شناسه یکتا دریافت کنند و آنهایی که حداکثر دو سال پس از اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها، شناسه یکتا نداشته باشند از نظر قانونی، فاقد مجوز هستند.

رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد امکان بخشودگی جرایم مالیاتی با تکمیل اظهارنامه برآوردی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه‌ای اعلام کرد: چنانچه مؤدیان مالیاتی اظهارنامه پیش‌فرض (برآوردی) مالیات بر ارزش افزوده زمستان سال ۱۴۰۲ را تا دوازدهم اردیبهشت‌ماه سال جاری اصلاح و تکمیل کنند از بخشودگی ۱۰۰درصدی جرایم مالیات بر ارزش افزوده برخوردار می‌شوند.

کارگروه موکت انجمن تشکیل جلسه داد

عصر روز سه‌شنبه بیست و هشتم فروردین ماه اعضای کارگروه موکت انجمن صنایع نساجی ایران گرد هم آمدند و در خصوص مسائل و راهبردهای کارگروه در سال جدید همفکری نمودند. در این نشست که با استقبال خوب اعضای کارگروه مواجه شد، تقریباً اکثر واحدهای تولید کننده موکت کشور حضور داشتند.

نیاز صنعت نساجی به سرمایه‌گذاری 5 میلیارد دلاری

دبیر انجمن صنایع نساجی ایران با بیان اینکه برآورد تولید پارچه در سال گذشته ۴۵۰ هزار تن بوده، گفت: با توجه به برآوردها به ۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در طول یک برنامه ۵ ساله برای بازسازی، نوسازی و سرمایه‌گذاری‌های ایجادی در کل صنعت نساجی و پوشاک نیاز داریم.

جلسه هم اندیشی درخصوص بررسی عرضه های اعتباری محصولات پتروشیمی

صبح روز شنبه چهارم شهریور ماه نشست مشترک تشکل های خریدار محصولات پتروشیمی درخصوص بررسی عرضه های اعتباری محصولات پتروشیمی به میزبانی اداره توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی و با حضور تشکل هایی نظیر انجمن صنایع نساجی ایران، انجمن پلیمر، انجمن پریفورم پت، انجمن چرم مصنوعی، جامعه صنعت کفش، انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات و ... در محل شرکت صنایع ملی پتروشیمی ایران برگزار گردید.

جلسه بررسی ضرایب و سهمیه خرید محصولات پتروشیمی در شرکت بورس کالا

بعدازظهر روز یکشنبه پنجم شهریور ماه جلسه مشترک تشکل های خریدار محصولات پتروشیمی درخصوص بررسی ضرایب و نحوه تخصیص سهمیه خرید به میزبانی شرکت بورس کالای ایران و با حضور تشکل هایی نظیر انجمن صنایع نساجی ایران، انجمن پلیمر، انجمن پریفورم پت، انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند و انجمن چرم مصنوعی در محل شرکت بورس کالای ایران برگزار گردید.

عرضه برق واحدهای صنعتی در بورس انرژی موضوع نشست اعضای انجمن صنایع نساجی ایران

صبح روز دوشنبه بیست و سوم مرداد ماه نشست مشترک تجربیات خرید برق از بورس انرژی با حضور اعضای انجمن صنایع نساجی ایران و کارگزاری صنعت معدن در محل دفتر انجمن برگزار شد.

جمع‌بندی مسائل و مشکلات واحدهای رنگرزی چاپ و تکمیل انجمن صنایع نساجی ایران

عصر روز یکشنبه نوزدهم شهریور ماه سالن اجتماعات انجمن صنایع نساجی ایران میزبان اعضای کارگروه رنگرزی، چاپ و تکمیل و بافندگی انجمن بود. در این نشست که پیرو مشکلات اخیر ایجاد شده برای واحدهای رنگرزی، چاپ و تکمیل و نیز شرکت‌های وارد کننده رنگ و مواد تعاونی مورد مصرف در این صنعت تشکیل شده بود، در خصوص مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی در این خصوص بحث و تبادل نظر شد.

بررسی چالش های نحوه عرضه مواد پلیمری در بورس در حاشیه نمایشگاه ایران پلاست

در روز چهارشنبه ۲۹ شهریور ماه همزمان با برگزاری هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی ایران پلاست جلسه ای در خصوص موضوعات مرتبط با نحوه عرضه مواد پلیمری در بورس به میزبانی انجمن صنایع پلیمر و در غرفه این انجمن برگزار گردید.

نشست مشترک تشکل‌های نساجی، پوشاک چرم و کفش با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی

عصر روز سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ نمایندگان تشکل‌های نساجی و پوشاک، چرم و کفش با همراهی مدیر کل دفتر صنایع منسوجات و پوشاک وزارت صمت با رئیس و معاونین سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی دیدار و گفتگو کردند.

نشست مشترک فعالین منـسوجات بی‌بافت در دفتر اداره کل منسوجات و پوشاک

صبح روز دوشنبه دهم مهرماه فعالین صنعت منسوجات بی‌بافت با موضوع ظرفیت سنجی و برنامه ریزی تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدها و بحث و تبادل نظر در خصوص مسایل و مشکلات واحدها در دفتر صنایع منسوجات و پوشاک برگزار شد.

برنامه ریزی متمرکز برای برگزاری مراسم افتتاحیه نمایشگاههای ایرانتکس و ایران مد و امپکس

ظهر روز دوشنبه دهم مهرماه نشست مشترک متولیان برگزاری نمایشگاههای ایرانتکس و ایران مد و امپکس برای برگزاری افتتاحیه نمایشگاه در تاریخ ۲۳ مهرماه برگزار شد .

حضور مدیران برخی از واحدهای نساجی در جلسه شورای سیاست گذاری کنفرانس ملی مهندسی نساجی

عصر روز شنبه پانزدهم مهرماه نشست شورای سیاست گذاری سیزدهمین کنفرانس ملی مهندسی نساجی ایران در محل دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر میزبان جمعی از مدیران واحدهای تولیدی صنعت نساجی عضو انجمن صنایع نساجی ایران بود.

نشست خبری و مطبوعاتی رویدادهای نمایشگاهی صنعت نساجی در مهر ماه

صبح روز دوشنبه هفدهم مهر ماه نشست مشترک خبری و مطبوعاتی نمایشگاه های ایرانتکس و ایران مد و امپکس نمایشگاه های نساجی و پوشاک و کیف و کفش و چرم با حضور نمایندگان تشکل های برگزار کننده و مجریان این نمایشگاه ها برگزار شد.

تجلیل از شرکت قالی سلیمان به عنوان واحد نمونه صنعتی استاندارد سال 1402

همزمان با ۲۲مهرماه، روزجهانی استاندارد طی مراسمی که در سالن اجلاس سران تهران با حضور مقامات عالی رتبه کشوری برگزار گردید قالی سلیمان به عنوان واحد نمونه صنعتی استاندارد سال ۱۴۰۲ ایران معرفی و تجلیل شد.

برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش و کفپوش تهران

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش و کفپوش تهران صبح روز چهارشنبه سوم آبان ماه با حضور فعالین صنعت فرش ماشینی و موکت و با حضور معاون صنایع عمومی و مدیر کل دفتر صنایع منسوجات و پوشاک و نمایندگان تشکل‌های مرتبط افتتاح شد.

کیمیاپلی‌استر برای چهارمین سال پیاپی، صادرکننده نمونه ملی شد

شرکت دانش‌بنیان کیمیاپلی‌استر برای چهارمین سال پیاپی در همایش روز ملی صادرات، به عنوان صادرکننده نمونه ملی معرفی شد و مهندس محمد مقدم، مدیرعامل و عضو هیات‌‌مدیره این شرکت، لوح و تندیس زرین صادرکننده نمونه ملی را دریافت کرد.

حضور نماینده انجمن صنایع نساجی ایران در کنفرانس جهانی بازارپردازی منسوجات World Textile Merchandising Conference

بلافاصله پس از برگزاری ششمین کنفرانس کمربند جاده نساجی در روزهای ۱۱-۱۲ آبان، شهر کچیائو پایتخت نساجی چین میزبان چند رویداد دیگر مرتبط با این صنعت نیز بود.

اجلاس سالیانه فدراسیون بین المللی تولیدکنندگان نساجی جهان International Textile Manufacturers Federation : ITMF

فدراسیون بین المللی تولیدکنندگان نساجی جهان بزرگترین انجمن فعال در حوزه صنایع نساجی جهان است که در سال ۱۹۰۴ میلادی به پیشنهاد انجمن صنایع ریسندگی پنبه ای انگلستان تاسیس شده و مقر آن در شهر زوریخ سوئیس می باشد و با ۱۲۰ سال قدمت علاوه بر شرکتهای بزرگ نساجی جهان، انجمن ها و تشکل های مرتبط از کشورهای مختلف نیز در آن عضویت دارند.

امضای تفاهم نامه همکاری های دو جانبه ایران و چین با حضور نماینده انجمن صنایع نساجی ایران

صبح روز دوشنبه ۲۹ آبان ماه در حاشیه برگزاری نمایشگاه ایتما آسیایی ITMA ASIA در شانگهای چین تفاهم نامه همکاری دو جانبه در حوزه صنایع نساجی و پوشاک بین مقامات تشکل های صنایع نساجی ایران و چین در حضور مهمانانی از دو کشور از جمله فعالان عرصه صنایع نساجی و پوشاک ایران و چین به امضا رسید.

جلسه مشترک انجمن صنایع نساجی ایران با انجمن سازندگان ماشین آلات نساجی چین

صبح روز سه شنبه ۳۰ آبان ماه در حاشیه برگزاری نمایشگاه ماشین آلات نساجی ایتما آسیایی ITMA ASIA در شانگهای تعدادی از اعضای هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران و همچنین مدیران ارشد شرکت های فعال در حوزه ریسندگی، بافندگی، رنگرزی، تولید پوشاک و همچنین خرده فروشی پوشاک با رئیس و دبیر انجمن سازندگان ماشین آلات نساجی چین دیدار و گفتگو کردند.